Σημαντικές διακρίσεις για τους αθλητές ξιφασκίας της Αθλητικής Ακαδημίας Ιωαννίνων

Την 3η θέση στο ομαδικό της σπάθης αγοριών κατέκτησαν οι αθλητές ξιφασκίας της Αθλητικής Ακαδημίας Ιωαννίνων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σπάθης Παμπαίδων-Παγκορασίδων που έγιναν στην Αθήνα στις 12-13 Ιουνίου.

Συγκεκριμένα το Σάββατο στο ατομικό, ο Μάξιμος Μπέλος κατετάγη 7ος, ο Βαγγέλης Παναγιωτόπουλος 15ος και ο Κωνσταντίνος Ροκάς 17ος. Στα κορίτσια η Όλγα-Αγάπη Σιούλα κατέλαβε την 12η θέση!

Την Κυριακή η ομάδα των αγοριών μετά από 3 διαδοχικούς αγώνες κατέλαβε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο!

Ελάτε να γνωρίσετε και υπέροχο άθλημα της ξιφασκίας στις εγκαταστάσεις του συλλόγου μας, Ασωπίου 12. Για περισσότερες πληροφορίες στο τηλ 6972775488, Γεωργία Παναγιώτου.