Ηγουμενίτσα:Και .....τί δεν βρήκαν στο μικρό λιμανάκι ...Από καρέκλες και κώνους ....μέχρι και κάγκελα!
![](https://www.blogger.com/img/transparent.gif)
![](https://www.blogger.com/img/transparent.gif)
Κατά το διήμερο καθαρισμό, ανέσυραν από τον βυθό απορρίμματα συνολικού βάρους 1.401 κιλών και διαφόρων ειδών (από κώνους και καρέκλες, μέχρι ποδήλατο, λάστιχα αυτοκινήτων και κάγκελα). Η εικόνα ήταν καθόλα ντροπιαστική, ωστόσο το μήνυμα που ελπίζουμε να πέρασε στα μικρά παιδιά που παρατηρούσαν τη διαδικασία, είναι από μόνο του ελπιδοφόρο.
Ως Δήμος οφείλουμε να ευχαριστήσουμε δημόσια τα παιδιά για την προσφορά τους και να τους διαβεβαιώσουμε ότι θα είμαστε και πάλι στη διάθεσή τους για οποιαδήποτε μελλοντική συνεργασία.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.