Αρίστη Ζαγορίου :2 εργάτες καταπλακώθηκαν κατά τη διάρκεια εργασιών Μεγάλη κινητοποίηση της Π.Υ και της 5ης ΕΜΑΚ
νεότερη ενημέρωση 13:45:κατέφθασαν οι πρώτες πυροσβεστικές δυνάμεις και έχει ξεκινήσει η διαδικασία απεγκλωβισμού του εργάτη με απομάκρυνση των χωμάτων και των αδρανών υλικών από τα οποία έχει καταπλακωθεί .
Ήταν λίγα λεπτά μετά τις 13:00 όταν δύο εργάτες καταπλακώθηκαν κατά τη διάρκεια εργασιών σε ιδιωτική επιχείρηση αποχέτευσης αγωγού ,στην Αρίστη Ζαγορίου .Στο σημείο μεταβαίνουν ισχυρές πυροσβεστικές δυνάμεις της Κόνιτσας ,η 5η ΕΜΑΚ το ΕΚΑΒ και η Αστυνομία.
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες τον έναν εργάτη τον βοήθησαν πολίτες και έχει παραληφθεί από ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ ενώ ο άλλος είναι καταπλακωμένος από χώματα .
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.