ΙΩΑΝΝΙΝΑ:ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ 17ΧΡΟΝΟΥ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΗΣ ΕΛ.ΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΝΔΟΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΒΙΑΣ

Στον ΠΑΟΚ η κούπα με γκολ στο 90' Έξαλλοι πανηγυρισμοί οπαδών του ΠΑΟΚ στην Κοζάνη!

Με τον Κρμέντσικ να σκοράρει στο 90', ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας, κατακτώντας το τρόπαιο για 8η φορά στην ιστορία του.

Το σκορ στο άδειο από θεατές ΟΑΚΑ είχε ανοίξει για την ομάδα της Θεσσαλονίκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 36ο λεπτό ο Βιεϊρίνια (νωρίτερα ο ΠΑΟΚ είχε και δοκάρι με τον Σφιντέρσκι), ενώ ο Ολυμπιακός ισοφάρισε νωρίς - νωρίς στο 2ο ημίχρονο, με τον Εμβιλά να κάνει το 1-1 στο 50'.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι ο αγώνας βάδιζε προς παράταση, ο Κρμέντσικ, «χρυσή αλλαγή» βρήκε δίχτυα με πλασέ στο 90ό λεπτό. Ο Πασχαλάκης με διπλή επέμβαση στο 93' κράτησε τη νίκη και το τρόπαιο για την ομάδα του.

Έξαλλοι πανηγυρισμοί οπαδών του ΠΑΟΚ στην Κοζάνη για την κατάκτηση του Κυπέλλου, το βράδυ του Σαββάτου 22 Μαΐου 2021.