ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΗΣ ΕΛ.ΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΝΔΟΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΒΙΑΣ

HANDBALL – Εκτός «Final 8» οι Παίδες του Α.Ο. Ιωαννίνων

Η ομάδα Παίδων του Αθλητικού Ομίλου Ιωαννίνων δεν κατάφερε να κερδίσει το τελευταίο εισιτήριο για το Final 8 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Χειροσφαίρισης Παίδων αγωνιστικής περιόδου 2019-2020, αφού την περασμένη Δευτέρα 27 Ιουλίου 2020 ηττήθηκε με σκορ 30-31 από τον Γ.Ν.Ο. Άρης Νίκαιας, σε αγώνα μπαράζ που έγινε στο  Κ.Γ «ΚΩΣΤΑΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ» στην Πάτρα.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Νίκαιας πήρε ένα ασφαλές προβάδισμα 6-7 γκολ, όμως στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Γιαννιώτες αφυπνίστηκαν και ήταν καταιγιστικοί, η διαφορά εξανεμίστηκε και το παιχνίδι έγινε ντέρμπι μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Η γιαννιώτικη ομάδα έχοντας πολύ λιγότερα παιχνίδια και σαφώς μικρότερη εμπειρία σε σχέση με την ομάδα του Γ.Ν.Ο. Άρη Νίκαιας, δεν κατάφερε να διαχειριστεί σωστά την πίεση των τελευταίων δευτερολέπτων του αγώνα και έτσι το ροζ φύλλο αγώνα κατέληξε στην αθηναϊκή ομάδα στις λεπτομέρειες.
Α.Ο Ιωαννίνων (Σιαράβας): Κουρουζίδης Α. (8), Φίλης Χ. (1), Σιώμος Β. (6), Σακκάς Κ. (4), Βαγγέλης Δ. (5), Σκανδάλης Χ. (4), Τσέλιος Κ. (2), Χριστόπουλος Π., Τσαμπάλας Σ., Σιαράβας Α., Σιώμος Φ., Αρλέτος Λ. (ΤΦ), Σιαράβας Κ. (ΤΦ)
Διακύμανση σκορ Γ.Ν.Ο. Άρης Νίκαιας – Α.Ο. Ιωαννίνων
Πεντάλεπτα: 3-0, 4-2, 5-4, 10-6, 15-8, 18-13(ημχ), 19-18, 20-21, 22-23, 24-26, 28-28, 31-30