Η Ξεκαρδιστική Κωμωδία «Caveman»… έως 24 Οκτωβρίου Στο Θέατρο Έκφραση!
![](https://1.bp.blogspot.com/-9CN0XV-zQGo/XasDAVrNtzI/AAAAAAAIa8w/n4sHFi_w1swoziDGOsHY1y_0RiEbht79gCLcBGAsYHQ/s320/71513411_1367657460048133_5094730411704057856_n.jpg)
Η υπόθεση
Ο «άνθρωπος των σπηλαίων», με αφορμή τον καυγά με τη γυναίκα του, τη Μαίρη και τον διωγμό του από την συζυγική τους κλίνη, αφηγείται το «δράμα» που περνάει ο ίδιος από τη στιγμή που συνειδητοποίησε ότι είναι άντρας προσπαθώντας ταυτόχρονα να απαντήσει σε ορισμένα καυτά και διαχρονικά ερωτήματα όπως το αν θα καταφέρουν να τα βρουν ποτέ οι άνδρες με τις γυναίκες, που ουσιαστικά ζουν και κινούνται σε δύο… παράλληλα σύμπαντα! Εξάλλου, απώτερος σκοπός του είναι να κεντρίσει τα δύο φύλα, να τα προβληματίσει και να βγάλει αβίαστο γέλιο διεκτραγωδώντας τη μεταξύ τους σχέση. Η κωμωδία αυτή δια χειρός Rob Becker, εξακολουθεί να κρατά την πρωτιά σαν τη μακροβιότερη σόλο κωμωδία στην ιστορία του Broadway.
Οι συντελεστές
Σκηνοθεσία: Γεράσιμος Γεννατάς. Μουσική: Σπύρος Γραμμένος. Σκηνικά – Κοστούμια: Γιάννης Κράβαρης. Βοηθός σκηνοθέτη: Μάρια Φλωράτου. Στο ρόλο του caveman είναι ο Xρήστος Χρήστου.
***
Τα εισιτήρια κοστίζουν 10 ευρώ, 7 ευρώ (φοιτητικό,ανέργων, ΑΜΕΑ).
Κάθε Τετάρτη (Λαϊκή απογευματινή ) στις 19:00 με γενική είσοδο 7 ευρώ.
Προπώληση στο viva.gr και στο ταμείο του θεάτρου.
Πληροφορίες στα τηλέφωνα: 2651554505 και 6907500710.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.