Νέες συμμετοχές και διακρίσεις για τα Μέλη του Συλλόγου Δρομέων Ιωαννίνων

Μέλη του Συλλόγου Δρομέων Ιωαννίνων συμμετείχαν σε αγώνες δρόμου που διεξήχθησαν στις 20-27 Αυγούστου 2017 και διακρίθηκαν.

Συγκεκριμένα, στον 4ο ΝΕΜΕΡΤΣΙΚΑ TRAIL RUN, 20χλμ και 6χλμ που διεξήχθη στην Κάτω Μερόπη Πωγωνίου στις 20 Αυγούστου 2017, ο Σύλλογος Δρομέων Ιωαννίνων είχε τις ακόλουθες διακρίσεις:
Στον αγώνα των 20χλμ ο Τάσος Τομαράς κατέλαβε τη 2η θέση στη Γενική Κατηγορία. Ο Νίκος Χαρίσης ήρθε 1ος στην ηλικιακή κατηγορία 50+ , ενώ  ο Γεώργιος Κωστής κατέλαβε τη 2η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 40-49.
Στις γυναίκες η Λαμπρινή Ντούτση κατέλαβε τη 2η θέση και η Μαίρη Σκανδάλη την 3η θέση στη Γενική Κατηγορία Γυναικών. Ενώ η Αριστέα Κορδά κατέλαβε την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 30-39.
Στον αγώνα των 6χλμ ο Ηλίας Νάτσιας κατέλαβε την 3η θέση στη Γενική Κατηγορία.

Τέλος, την Κυριακή 27 Αυγούστου ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο «Δρόμος του Ταχυδρόμου» υπό την αιγίδα του Δήμου Κεντρικών Τζουμέρκων
Στον Μαραθώνιο Δρόμο  44,5χλμ η Γεωργία Σιώζου τερμάτισε στην 3η θέση στη Γενική Κατάταξη και στην 1η θέση στη Γενική Κατηγορία Γυναικών.
Στον Ημιμαραθώνιο των 25,3χλμ ο Ηλίας Νάτσιας τερμάτισε 1ος , ο Τάσος Τομαράς κατέλαβε την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 30-39, ο Βαγγέλης Τσίμαρης κατέλαβε την 3η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 40-49 ενώ ο Νίκος Χαρίσης την1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 50+.
Στις γυναίκες η Αριστέα Κορδά κατέλαβε τη 2η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 30-39.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη μας για τις διακρίσεις και τις επιδόσεις τους.