ΙΩΑΝΝΙΝΑ:ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΝΗΜΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΝΤΙΑΚΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ

ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΣ ΑΡΤΑ Handball

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΓΣ ΑΡΤΑ Handball κόντρα στον Αμύντα Αμυνταίου, αλλά λύγισε στα τελευταία λεπτά κ ηττήθηκε με 22-24.Η ανανεωμένη ομάδα του Νίκου Γιαμούρη βρισκόταν πίσω στο σκορ στο 55' με 21-22, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία ή τη νίκη. Το πρώτο ημίχρονο ο Αμύντας είχε την υπεροχή κ προηγήθηκε 07-14, αλλά στο δεύτερο μέρος ο ΓΣ ΑΡΤΑ Handball ροκάνισε σιγά σιγά τη διαφορά κ μείωσε στο 50' σε 18-20 αποδίδοντας πολύ καλλό χάντμπολ ατομικά κ επιθετικά.Να σημειώσουμε ότι αγωνίστηκε χωρίς τον Νασιούλα (τραυματίας) & τον Μήτσιο (επαγγελματικές υποχρεώσεις).Η επανεμφάνιση του Άγγελλου Καλιακάτσου ως πλέι-μέικερ έδωσε ρυθμό στην ομάδα, ενώ όλοι οι παίκτες έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό.Ο Αμύντας, που έχει ως στόχο την άνοδο, έδειξε ολύ καλά στοιχεία οργανωμένης ομάδας κ σίγουρα θα είναι από τα φαβορί.Επόμενος αγώνας για τον ΓΣ ΑΡΤΑ Handball την Κυριακή στην Καστοριά στις 5μμ.