ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 26-17

Ακόμη μια νίκη για την ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ Αναγέννηση Άρτας  επί της Ακαδημίας Φλώρινας με 26-17  και πάντα στην2η θέση και στο κυνήγι του Παναιτωλικού που προπορεύεται στη βαθμολογία. Το 1ο ημίχρονο ήταν μέτριο, αφού οι μικροί δεν αποδείχθηκαν τόσο έτοιμοι. Η εμπειρία μίλησε στο 2ο ημίχρονο και  το11-11 του 32΄ έγινε 21-12 στο 46΄με ένα σερί 10-1 και εκεί τελείωσε το ματς. Στο  τελευταίο 15λεπτο οι νεαροί σε ηλικία παίκτες πήραν ξανά ευκαιρίες και εμπειρίες.   Καλύτερος παίκτης ο Κωνσταντίνου και κορυφαίοι στην άμυνα στο δεύτερο μέρος οι  Λάιος, Θάνος και ΦλούδαςΔεν αγωνίστηκαν οι Κωσταδήμας, Θεοχάρης, Γρούμπας Κ., Διάρας, Τσατσαρώνης
Αγωνίστηκαν για την ομάδα του Σίμπι Ντοιτσίνοφ οι: Κωνσταντίνου 7, Κολιούλης 7, Λάκκας 3, Φλούδας, Γιάννακας, Γρούμπας Γ., Γιαμούρης, Λάιος 2, Βαρής 2, Δεληκούρας 1, Μπέκας, Σακκάς, Θάνος 1.
Τα 10λεπτα: 3-1, 6-6, 10-10, 16-12, 21-14, 26-17.
Στο άλλα παιχνίδια ο Αμύντας κέρδισε στην Πτολεμαίδα τον Αρίωνα με 28-26, ενώ η Κοζάνη με τον Άραχθο ήρθαν ισόπαλοι 24-24.