HANDBALL – Συνεχίζει το αήττητο του Α.Ο. Ιωαννίνων

Ο Αθλητικός Όμιλος Ιωαννίνων, παρά την απουσία του 1ου σκόρερ της Γιώργου Γεωργίου λόγω ίωσης, την Κυριακή 23-2-2020 πέτυχε δύσκολη εκτός έδρας νίκη με σκορ 25 – 26, επί της ομάδας της Αγιάς Βόλου. Ο πλουραλισμός στο σκοράρισμα, η καλή εμφάνιση ανεξαιρέτως όλων των παιχτών και ιδιαίτερα των «μικρών» (Τζελέπης - Σιώμος – Βαγγέλης – Σιαράβας), το πάθος για τη νίκη καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και ιδιαίτερα κατά το τελευταίο 20λεπτο όταν και οι γιαννιώτες δέχτηκαν ισχυρή πίεση από τους γηπεδούχους, έφεραν ακόμη δύο βαθμούς για την ομάδα του Γιάννη Καραμπίνα, η οποία παρέμεινε αήττητη στην κορυφή του 4ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Χειροσφαίρισης Ανδρών με 15 βαθμούς, και όπως φαίνεται, πολύ δύσκολα θα απουσιάσει από τα μπαράζ ανόδου στην Α2.
Σύνθεση Α.Ο. Ιωαννίνων : (Καραμπίνας Γιάννης) Σιαράβας Κ., Μακρής Γ., Τζούκας Κ. (5), Γότσης Γ. (4), Τζελέπης Δ. (3), Βέλλιος Α.(1), Γκρουΐδης Λ., Σήτας Ν. (2), Σιώμος – Γκίζας Β (2), Κοτίδης Σ.(4), Τσέλιος Κ., Βαγγέλης Δ. (1). Διακύμανση σκορ (πεντάλεπτα) : 1-2, 1-3, 2-4, 6-6, 7-8, 10-9 (ημίχρονο) 12-11, 15-14, 19-17, 20-20, 21-24, 25-26 (τελικό).
Μετά τη διακοπή των εορτών των Αποκριών, ο Α.Ο. Ιωαννίνων θα αντιμετωπίσει το Σάββατο 7-3-2020 και ώρα 16:00, εντός έδρας στην Λιμνοπούλα την ομάδα της Άρτας  HANDBALL 2015, με στόχο να συνεχίσει το αήττητο σερί.