Ήττα για την ΓΙΑΝΝΕΝΑ WFC με 1-0 στην Καρδίτσα

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η ομάδας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από τις Ελπίδες Καρδίτσας στο γήπεδο της Καρδιτσομαγούλας.
Το πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Καρδίτσας άσκησε πίεση και εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της ομάδας με αποτέλεσμα στο 22ο λεπτό η Λιάκου να σημειώσει το μοναδικό γκολ του αγώνα.
Στην επανάληψη, η ΓΙΑΝΝΕΝΑ WFC βρήκε τα πατήματά της και ανέβασε ρυθμούς πιέζοντας τη γηπεδούχο. Στο 59’, μετά από ανατροπή της Μάρκου, η διαιτητής του αγώνα έδωσε πέναλτι στη θεσσαλική ομάδα. Η εκτέλεση έγινε από τη Σίμου αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.
Δυστυχώς δεν μπορούμε να ευχαριστήσουμε την ομάδα της Καρδίτσας για τη φιλοξενία. Η συμπεριφορά τόσο του προπονητή της όσο και ανθρώπων της ομάδας που βρίσκονταν εντός αγωνιστικού χώρου (αποδυτήρια) ήταν προσβλητική για το άθλημα και χωρίς σεβασμό για καμία από τις δύο ομάδες. Τέτοιες συμπεριφορές δεν αρμόζουν με το ήθος που πρέπει να επιδεικνύουμε σε αγώνες που συμμετέχουν και ανήλικες αθλήτριες.