ΙΩΑΝΝΙΝΑ:ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ 17ΧΡΟΝΟΥ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΗΣ ΕΛ.ΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΝΔΟΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΒΙΑΣ

Νέες συμμετοχές και διακρίσεις για τα Μέλη του Συλλόγου Δρομέων Ιωαννίνων

Μέλη του Συλλόγου Δρομέων Ιωαννίνων συμμετείχαν σε αγώνες δρόμου που διεξήχθησαν στις 20-27 Αυγούστου 2017 και διακρίθηκαν.

Συγκεκριμένα, στον 4ο ΝΕΜΕΡΤΣΙΚΑ TRAIL RUN, 20χλμ και 6χλμ που διεξήχθη στην Κάτω Μερόπη Πωγωνίου στις 20 Αυγούστου 2017, ο Σύλλογος Δρομέων Ιωαννίνων είχε τις ακόλουθες διακρίσεις:
Στον αγώνα των 20χλμ ο Τάσος Τομαράς κατέλαβε τη 2η θέση στη Γενική Κατηγορία. Ο Νίκος Χαρίσης ήρθε 1ος στην ηλικιακή κατηγορία 50+ , ενώ  ο Γεώργιος Κωστής κατέλαβε τη 2η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 40-49.
Στις γυναίκες η Λαμπρινή Ντούτση κατέλαβε τη 2η θέση και η Μαίρη Σκανδάλη την 3η θέση στη Γενική Κατηγορία Γυναικών. Ενώ η Αριστέα Κορδά κατέλαβε την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 30-39.
Στον αγώνα των 6χλμ ο Ηλίας Νάτσιας κατέλαβε την 3η θέση στη Γενική Κατηγορία.

Τέλος, την Κυριακή 27 Αυγούστου ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο «Δρόμος του Ταχυδρόμου» υπό την αιγίδα του Δήμου Κεντρικών Τζουμέρκων
Στον Μαραθώνιο Δρόμο  44,5χλμ η Γεωργία Σιώζου τερμάτισε στην 3η θέση στη Γενική Κατάταξη και στην 1η θέση στη Γενική Κατηγορία Γυναικών.
Στον Ημιμαραθώνιο των 25,3χλμ ο Ηλίας Νάτσιας τερμάτισε 1ος , ο Τάσος Τομαράς κατέλαβε την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 30-39, ο Βαγγέλης Τσίμαρης κατέλαβε την 3η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 40-49 ενώ ο Νίκος Χαρίσης την1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 50+.
Στις γυναίκες η Αριστέα Κορδά κατέλαβε τη 2η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 30-39.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη μας για τις διακρίσεις και τις επιδόσεις τους.